Szukaj na tym blogu

Obserwatorzy - bądź na bieżąco :)

3.04.2023

Książki podróżnicze - Polska, Norwegia i Włochy

Takie podsumowanie w marcu... to chyba mój nowy rekord :D. Znalezione w szkicach, no cóż... zapomniałam. Tytuły jednak jak najbardziej godne polecenia, więc z opóźnieniem, ale zapraszam :).

Najlepsze książki podróżnicze i światopoglądowe, 
jakie przeczytałam w 2022 r.

♥ Marcin Kostrzyński - "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" (wydanie nowe uzupełnione, Świąt Książki, 2020)

Fascynująca pozycja o losach polskich, dzikich zwierząt. Pełna zabawnych anegdot  i przejmujących historii z życia Autora - prawdziwego fascynata i pełnego werwy fotografa - obrońcy dzikiej przyrody. Światopoglądowa, warta przeczytania. Wydana pięknie, estetycznie, z wielką dbałością o szczegóły. Bogato ilustrowana i spójna kolorystycznie.


♥ Katarzyna Ogińska-Siedlak, Robert Musioł (autorzy bloga Kat and Rob) - "Norwegia oczami łowców zórz) (Pascal, 2021)

Moje zeszłoroczne odkrycie, czyli seria / nie seria podróżnicza Wydawnictwa Pascal. Wiedzą, co robią, wybierając Autorów spośród znanych i lubianych podróżników - blogerów :). Co prawda, nie ufam im jeszcze w ciemno, ale da się wyłowić perełki!

"Norwegia oczami łowców zórz" to dzieło pary mieszkającej na co dzień w Norwegii. Fotografów, przewodników, tytułowych ekspertów od polowania na zorze :).

Po prostu dobra książka podróżnicza. Nie brakuje w niej ani historycznych ciekawostek, ani praktycznych porad. Całość jest utrzymana w spójnym, przejrzystym stylu. Autorzy też są na poziomie - pełni szacunku do rdzennej ludności i innych kultur.


♥ Renata Pawłowska (autorka bloga Kalejdoskop Renaty) - "Włochy. 111 przygód. Miasteczka, festiwale, szlaki i smaki (Pascal, 2022)

111 pomysłów na przyszłe włoskie podróże :). Dla poszukiwaczy mniej znanych miejsc i nowych wrażeń. Ładnie ilustrowane. Idealne do czytania w kolejkach - z krótkimi, treściwymi rozdziałami.

No i teraz kusi mnie Valloria - artystyczna wioseczka z ponad 150 pięknie wymalowanymi, kolorowymi drzwiami, pełna zakamarków Matera, czy rejs łódeczką pośród kwiatów lotosu...


♥ Katarzyna Nowacka (autorka bloga Dom z Kamienia) - "Sekrety Florencji" (Pascal, 2021)

Sekrety Florencji! Przyjemna lektura, pełna historycznych i artystycznych anegdotek :). No, ale bardziej przerywnik - pozostawia po sobie pewien niedosyt.


3 komentarze:

  1. Szczególnie zainteresowała mnie publikacja "Włochy. 111 przygód. Miasteczka, festiwale, szlaki i smaki". :)

    OdpowiedzUsuń

Pisząc komentarz, akceptujesz, że jeśli spełni moje zasady, pojawi się tam, gdzie go zostawiłeś/aś. Posty czasami aktualizuję. Zawsze możecie go usunąć. Jeśli chcecie go usunąć, a jeszcze jest u mnie w moderacji - napiszcie najlepiej w następnym komentarzu i oba usunę.

Goodreads - ostatnio przeczytane

The Simple Wild
Can't Wait to Get to Heaven
The Accidentals
Suddenly Royal
The Library of Lost and Found
Zakochani w świecie. Malezja
Czytelniczka znakomita
Listen to Your Heart
Better off Friends
Atlas szczęścia
Love & Luck
Drzewo życzeń
Za rękę z Koreańczykiem
Rekin z parku Yoyogi
Love & Gelato
Love Factually: 10 Proven Steps from I Wish to I Do
The Oracle Year
American Panda
Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin
Boże Narodzenie w Lost River


Strona po stronie's favorite books »

Archiwum

Popularne posty